Jenny's Blue Velvet - A.C. Davis Jenny’s Blue Velvet garip bir kitaptı. Aslında bir yere kadar feci şekilde sıkılmaktaydım ki öyle bir şey oldu ki kitaba biraz heyecan geldi diyebilirim. Yine de sonu bir hayli anlaşılmaz.

Jenny, Jason ile 18 yıldır evlidir ve ikizleri vardır. Kendi de feci derecede sıkıcı bulduğu bir işte çalışmaktadır. Hayatındaki monotonluktan nefret eden Jenny bir yandan da kitap yazmaktadır. Yazdığı kitapta asıl karakter Cassandra, ailesini,sevdiği çocuğu ve evini kaybeder. Peşinde ise Mathilde diye hayalet gibi bir şey vardır ve ara ara bazı kötü şeylere neden olur. Ama Cassandra aşık olup evleneceği Damien ile tanışır ve evlenmeye karar verdiklerinde Jenny için kitap bir çıkmaza girer, ilerlemez.

Jenny kocası ile çocuklardan uzakta, Las Vegas’ta geçirecekleri hafta sonunu dört gözle beklemektedirler. Otelde bir akşam uyuyamadığında kumarhaneye girer ve en yakın arkadaşı Cassandra ile orada karşılaşır. Cassandra, kolayca arkadaşlık kuramadığı için uzun süredir edindiği tek arkadaştır ve olaylar hakkında aynı şeyleri düşünürler. Cassandra uçakta sorun olduğu için uğradığını söyler ve ona biraz daha büyük gelir sağlayan makinelerde oynamasını öğütler. Bu öğütten sonra ne mi olur: Jenny 1 milyon kazanır.

Kocasına işten çıkacağını söylediğinde işler garipleşir. Her gün alması gereken vitaminleri iki haftadır sallayan Jenny için olaylar tam tersine dönecektir. Burası spoiler olacak ama söylemem lazım: Jenny aslında kitapta kendi hayatını yazmaktadır, gerçek adı Cassandra ve kocası da Damien’dır. İki yıl önce ikiz kızlarının ölümüyle bir nevi kendini kaybetmiştir ve peşlerindeki ruh Mathilde de Jenny’nin etrafındakilerin ölümüne sebep olmaktadır. Bunların hepsini üst üste yaşayan Jenny – Cassandra aslında – bir hayli üzülür ve Mathilde’nin o anda kocasına saldıracağını fark eder.

Şimdi son durumdan itibaren şöyle bir sorun var: Kocası öldü mü? Anlamadım. Kocası öldüyse arkasındaki bölümde kızlar ve kocasıyla tatile çıkması? Bu durumda sanırım Cassandra da ölüyor. Ya da başka bir şey oluyor. Ben anlamadım, anlayan varsa dinleyebilirim hatta. Kapağından etkilenip seçtim ama hiç beklediğim gibi bir kitap çıkmadı yine.