Son Sevgili (Inn BoonsBoro, #2) - Nora Roberts Orijinali Kitap Esintisi adresinde.

Son Sevgili, Yarın ve Daima ile başlayan serinin ikinci kitabı. İlk kitap erkek kardeşlerden Beckett'ın hikayesini anlatırken bu sefer diğer kardeş Owen'ın hikayesini dinliyoruz. Owen'a kitapta eşlik eden bayan ise Avery. İlk kitabı okuduysanız Avery size tanıdık gelecektir. Restaurantı olan Avery'nin pizzalarına herkes hayrandı hatırlarsanız. İşte bu ele avuca sığmaz neşeli kızı çocukluğundan beri tanıyor olan Owen, ona karşı yavaş yavaş farklı şeyler hissetmeye başlıyor.

Otelin inşaatı ise bu kitapta bitiyor, hayaletimiz Lizzie de hala ortalıkta. Onun hikayesinin bir kısmını da Owen ile Hope çözüyor. Bu kısım da çok ilginç, çünkü Hope bu hayaletin soyundan gelmekte. Ama hayaletin onunla hiç iletişim kurmaması da bir garip tabi. Anlaşılan her şey üçüncü ve son kitapta açığa çıkacak.

Avery ile Owen'ın geçmişlerinde de şirin bir şeyler var. Owen, Avery'nin ilk sevgilisi. Bu kitaptan sonra da son sevgilisi olacak tahmin edersiniz ki. Çocukken Owen'ın ona verdiği yüzüğü dahi saklıyor Avery. Kalbini kaptırmaktan korkarken aslında uzun süredir kalbinin Owen'da olduğunu anlayamıyor tabi. Gitgide birlikte daha çok vakit geçiren çift de nihayet duygularını görebilmeyi başarıyor.

Avery'nin annesi ile de kötü bir geçmişi var. O daha küçükken onu terk edip giden kadın, bir anda kapısında bitiyor ve Avery'nin moralini bir hayli bozuyor. Owen ile ilişkilerini de sarsmaya başlayan bu duruma Owen müdahale ediyor da aklı başına geliyor bir nevi.

Diğer çiftler için de güzel haberlerle dolu bu kitap. Beckett ile evlilik hazırlığında olan Clare ayrıca bir de bebek bekliyor. Bu durumla ilgili komik bir yanlış anlaşılma da oluyor kitapta ve Owen saçmalamaya başlayabiliyor. Daha fazlası için sizi kitaba alalım.

Nora Roberts sanki etrafınızdaki insanları anlatan tarzda kitaplar yazmayı mükemmel bir yolla başarıyor. Her kitabına ayrı hayran oluyorum ama böyle ilginç konularla sıradan şeyleri birleştirince kendimi kadının kitaplarında kaybedebiliyorum. Kısacası bu kitabı da çok sevdim, keşke bir an önce üçüncüsü de çıksa da en merak ettiğim çiftin hikayesini okuyabilsem. Üçüncü kitap otel müdürü Hope ile kardeşlerin en çekilmezi Ryder'ı anlatıyor. Beklemede kalın.