The Proposal - Katie Ashley Orijinali Kitap Esintisi adresinde.

İlk kitabı hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Sevgili Kitap ve Yorumbaz ile okumuştuk. Unuttuysanız yoruma buradan ulaşabilirsiniz. Kitabı Aidan'ın salak bir psikolojik bunalımıyla Emma'yı aldattığı zaman bırakmıştık. Hatta çook çok pişman olmuştu anında ve geri kazanmaya da kararlıydı.

Bu sefer kitapta Emma'nın Aidan'a yanaşmamasını görüyoruz. Kitabın başında Aidan'ın babası kalp krizi geçiriyor da zoraki konuşmak zorunda kalıyor. Hastanede ayrıca Doktor Pesh isimli bir Hintli ile de tanışıyor ve ondan da etkilendiğini fark ediyor. Her ne kadar başka bir adamın bebeğine hamile olsa da Pesh de gereksiz yere ona çıkma teklifi felan ediyor.

Aidan doktora haklı olarak uyuz oluyor. Tabi Emma'nın hamileliğindeki bir sorun nedeniyle iki hafta yatması gerekince hemen kendi evini öne sürüyor ve kabul ettirmeyi de başarıyor. Araları yine düzelir gibi oluyor çiftimizin. Ama Pesh'i eve de çağırıyor, yatma zorunluluğu bitip biraz daha kalmaya karar verdiğinde onunla dışarı da çıkıyor. Bir nevi ilk kitapta Aidan'ın yaptıklarını bu sefer Emma yapıyor ve Aidan bozula bozula sinir oluyor. Neyse ki Pesh ile öpüşmesinden sonra aslında hala kalbinin Aidan'da olduğunu anlıyor da aklı başına geliyor, Pesh de zaten ölen karısını unutamadığını fark edip dostane bir şekilde ayrılıyorlar. Emma direk Aidan'a koşuyor, biz de nihayet diyip rahatlıyoruz.

Buradan sonrası artık ilerleyen hamilelik, doğum, minik Noah ile geçtiği için dört yıldızı veriyorum. Özellikle epilog kısmı, bu tip bölümlere hep ayrı bir sevgim vardır. Yoldaki ikinci bebek haberi ve minik Noah'nın yaptıkları kalbinizi ısıtıyor ve kitap bitiyor. Aidan tam bir aile babası olmuş ayrıca da. Serinin üçüncü kitabında bu kitapta aradığını bulamayan Pesh ile Aidan'ın kız kardeşi anlatılıyor. Bir ara okurum diye düşünüyorum.