Collide (Collide, #1) - Gail McHugh Orijinali Kitap Esintisi adresinde.

Bu yorumu sıcağı sıcağına yazmak için sabahın bu saatlerinde (04.38) oturdum yazının başına. Gün içinde yayınlanacak olsa da aslında ne kadar aceleci olduğumu görün istedim. Collide konusu gereği beni çeken kitaplar listesindeydi zaten. Bu aralar gözde olan NA (yeni yetişkin) tarzında yazılmış bir roman. Kapak, konu felan hoş da hiç tahmin etmediğim şey bu kadar salak bir kız ile tanışacağımdı.

description

Size aslında sadece kızdan bahsetmek istiyorum. Bu arkadaş, ismi Emily olur, Dillon isimli bir hödüğe aşık olduğunu sanmaktadır. Dillon beş para etmez herifin tekidir benim için ama bu salak haftalarca görür görmez kapıldığı Gavin'e sırf bunun yüzünden şans vermez. Bir de Dillon'ın ne mal olduğunu tam anlayamaz ya gel de fitil olma.

Gavin isimli caanım ciğerim olan arkadaş deli gibi aşık olmuştur çoktan Emily'e. Ama kızdaki benim erkek arkadaşım var, ay suçlu hissediyorum, yapamam felan ayakları feci sinir bozucu. Bir kere yazar çok uzatmış, bunaltıyor gerçekten. İkincisi de her zamanki klişelerden birini kullanmış. Tam işler düzeldi dediğim zaman şöyle bir şey olur: Kız sürpriz yapmaya Gavin'in evine gider ve aman aman, kapıyı eski nişanlı açar! Bizim salak da koşarak kaçar, nispet olsun diye Dillon ile evlenmeye kesin olarak karar verir. Bir dinle adamı değil mi, nerede sizin aşkınız, güveniniz...

Gavin de yazık işte, ne olduğunu bir süre anlamıyor ama anladığı zaman onu geri kazanmak için çok uğraşıyor. Tam pes ettiğini düşündüğünüzde de düğün öncesi resepsiyonda acaip şeyler yaşatıyor insanlara. İnatçı ve de kararlı adam işte, alacak istediğini. Ama o kadar kalbi kırılıyor ki en son bir gidişi var, gidip sarılasım geldi yeminle adama.

Sonuç olarak kitabı fitil olarak okudum. Bir karakter bu kadar delirtir insanı yani. (Bella'dan sonra tabi). Aklı başına çok geç geldi ama ikinci kitapta da umarım Gavin süründürür onu bol bol, hıh. Biri de şöyle çakamadı ya kıza ona yanarım.

description

Sırf kızın acı çektiğini görmek için direk ikinciye geçiyorum, onun da yorumu yakında burada olacak.

Ayrıca bu kitabı ÜKG kızlarından Sevgili Kitap ve Yorumbaz ile okuduk. Onların yorumlarına da linklerden ulaşabilirsiniz :)