Drop Dead Gorgeous - Linda Howard Orijinali Kitap Esintisi adresinde.

Bu serinin ilk kitabı bizde "Ölümcül Hata" ismiyle GOA yayıncılıktan çıkmıştı. Tabi yıllar yıllar geçtiği için kitap halini bulmak çok zor durumda şu an. Orada Blair isimli asıl karakterimiz ölüm tehlikesi atlatıyordu. Hatta kendisinin yerine ona benziyor diye başka bir kadın öldürülüyordu. Soruşturmaya gelen polis ise iki yıl önce bir anda ondan ayrılan yakışıklı polis Wyatt oluyordu ve katili ararlarken araları da düzeliyor ve birbirlerine aşık oluyorlardı. Katil de eski kocasının karısı çıkıyordu, hatta eski kocası da işin içindeydi öyle bir şey. (spoiler oldu biraz sanki)

Bu kitapta da yine Blair'i öldürmek isteyen birisi var. En başlarda Wyatt'a dahi kendini inandıramasa da evinin komple yanıp canını zor kurtarması üzerine Wyatt da öküzlük yaptığını anlayıp onu kollamaya çalışıyor. Ayrıca bir de planlanmakta olan düğünleri var ve pek de fazla zaman yok önlerinde. Blair bu karmaşa içinde birçok şey atlatıyor ama sizi bol bol güldürüyor. Bizim biraz çatlak diyebileceğimiz bir tip Blair, evi yanarken pencereden çıkmak üzereyken dönüp düğün ayakkabılarını kurtarıyor, işte bu şekil biri. Eğlenceli diyaloglar okurken katil de nihayet kendini belli ediyor ve ilk kitabı okuyan biri olarak tepkim şuydu: Ne çektin be Blair? Bu eskilerden nihayet yakalarını kurtarıyorlar ama Wyatt'ın Blair uğruna kurşun yemesi gerekiyor.

Kitabın sonunda ise Blair'in ağzından tarifler var. Keşke onun yerine düğün epilogunu anlattıktan sonra biraz daha sonrasını da anlatsaymış yazar diye hayıflandım. Biz de bununla yetiniyoruz ve Blair Mallory macerası burada bitiyor.