Escaping Reality - Lisa Renee Jones Orijinali Kitap Esintisi adresinde.

Escaping Reality adından anlaşıldığı gibi bir kaçış hikayesi. Sorun şu ki Amy neden kaçtığını tam olarak bilmiyor. Çalıştığı yerde koruyucusundan mektup aldığı zaman kaçması gerektiğini görüyor. Yeni bir isim, yeni kimlikler, nakit para, yeni bir iş vs. her şey ayarlanmış bir halde önüne sunuluyor. Bu sefer New York'tan ayrılmayı hiç istemiyor ama eli mahkum kendini Denver uçağında yanında yakışıklı mı yakışıklı, zengin mi zengin bir mimar ile buluveriyor. Biraz kontrolcü karaktere sahip olan Liam Amy'i gözünün önünden ayırmayacak kadar takıntı gösteriyor. Aradaki elektriğe karşı koyamıyorlar ama Amy geçmişi yüzünden sıkıntı çekeceğini düşündüğü Liam'dan uzaklaşmak istiyor. Liam böyle bir şeye izin verir mi? Vermiyor zaten.

Bir de Jared var, karşı komşu. Ondan garip bir elektrik alıyor Amy, ama daha önce tanıştığını düşündüğü şeklinde bir elektrik. Bana onun koruyucusu olabilir gibi geldi. Kitapta açıklanmıyor işte, ama bu Jared hacker olduğu için o çıkarsa şaşırmayacağım. Ayrıca Amy kurmaca bir ofiste kurmaca bir emlak yeriyle karşı karşıya olduğunu düşünüyor. Bu sefer işlerin daha garip olduğunu sezen ve kaçmaktan yorulan Amy, en sonunda neyden veya kimlerden kaçtığını öğrenmeye çalışıyor.

Kitabın sonunda Liam'ın konuşmasına misafir olmasıyla kendini memleketi Texas'a gitme isteği içinde buluyor. Orada neler bulacak ve geçmişinde ailesine tam olarak ne olduğunu bulma umutlarımız ikinci kitaba kalıyor. Kötü bitiyor açıkçası, böyle sonları sevmem ama ikinci kitapla bütün bu gizem dağılacak gibi geliyor. Yazar çabuk yazsa bari.