Bully (Fall Away, #1) - Penelope Douglas Orijinali Kitap Esintisi adresinde.

Bu aralar ne varsa indie yazarlarda var. Goodreads'te rastladığım bir kitaptı Bully. Konusu da ilgimi bir hayli çekince dayanamadım ve okuduğuma da memnun oldum. En yakın arkadaşı bir yaz tatilinin sonrasında değişen Tate, bundan sonra okulda onun zorbalıklarına (bully yani) maruz kalmak zorunda kalır ve bir seneyi Fransa'da okuyup bu olaylardan uzaklaşmak ister. Son senesi için geri döndüğünde ise bu sefer boyun eğmeyip savaşmaya karar verir ve kendisi bir nevi asıl Bully olur.

Tabi ki Jared'ın geçmişinde bir şeyler olmuştur ama Tate bunu bir türlü anlayamamış ve anlama çabaları da Jared tarafından terslenmiştir. Yine de Jared'ın ona açılma zamanı yakındır ama Tate ona yeniden çocukluklarındaki gibi güvenebilecek midir bilemez.

Okuduğuma gayet memnunum demiştim, gerçekten iyiydi. New Adult tarzının yaygınlaşmasıyla birçok yeni yazar kendi hikayelerini paylaşmaya başladı ve iyi de oldu. Serinin devamında ise yan karakterlerden Madoc'un hikayesi var. Madoc da Jared'ın en yakın arkadaşı ve Tate'e karşı yapılanların çoğundan da sorumlu. Ama her şeyin açığa çıkmasının iyi yanı da, bu bullyleri bizim de bağrımıza basmamız oldu.