Delayed Penalty (Crossing the Line, #1) - Shey Stahl Orijinali Kitap Esintisi adresinde.

Delayed Penalty ile başlayan seri ülkemizde yayınlanan örneklerinden Rachel Gibson'ın Chinooks Hockey Team serisine benziyor. Temel aynı: hokey oyuncuları. Ama benzerlik bence burada bitiyor çünkü olay diğer seriden daha derin işleniyor. Bu kitabı okuduğunuzda anlayabileceksiniz.

Ne var bu kadar ağır diyecek olursanız: tecavüz ve de şiddet. Kitabın erkek karakteri Evan, bardan eve dönerken ıssız bir çıkmaz sokaktan acı dolu inleme sesleri duyuyor. Bu durum üstüne oraya gidip ne olduğuna bakan Evan, köşede genç bir kızın kanlar içinde yatmakta olduğunu görüyor ve o görüntü hafızasına kazınıyor. Tabi hemen elini çabuk tutup onu hastaneye yetiştirmeyi başarıyor ama kızın durumu hem çok ağır olduğundan hem de bir türlü ondan ayrılmak istememesinden hastanede günlerini, gecelerini geçiriyor.

Kötü bir talihle hem iyice hırpalanan hem de tecavüze uğrayan Ami gözlerini açıp hayata dönebiliyor. Ve kaderin güzel bir cilvesi olarak da o akşama dair hemen hemen hiçbir şey hatırlamıyor. Sadece saldırganın gözlerini ve birkaç cümlesini hatırlaması sayesinde travmayı daha iyi atlatabiliyor. Tabi o da beyaz atlı kurtarıcısı Evan'dan etkilenmeden edemiyor.

Öykü bu şekil başlıyor ve Evan'ın hokey hayatı, kıza duyduğu takıntı ve sevgi, Ami'nin geçmişi ve kaybettiği ailesi hakkında ilerliyor. Evan'ın hokeyci kankaları Leo ve Remy ile ara ara takıldıkları Callie isimli kızla da tanışıyoruz ve onların da hikayeye katkısı bir hayli yüksek. Özellikle eşek şakası yapmayı seven Leo sizi bol bol güldürüyor.

Kitapta her bölümün başında bir hokey terimi açıklanıyor. Anlaşılan o ki yazar sıkı bir hokey taraftarı. Yazar o terimleri günlük hayata da uyarladığı için açıklamalara göz atmakta fayda var.

Ami'ye kimin saldırdığını da öğreniyoruz kitapta. Kim olduğunu söylemeyeceğim ama kitaptan tanıdığımız birinin çıkması ve onun umursamazlığı ise sizi çıldırtıyor.

Ami 18, Evan ise 21 yaşında. Bu yüzden bunun gelip geçici bir gençlik macerası olduğunu düşünmeyin. Cinsellik bir hayli az. Evan'ın Ami'yi koruması kollaması dolayısıyla reddeden de o zaten. Ayrıca feci romantik bir erkek her kitapta favorim olan şeydir. Dramalı bir romans isteyenler için güzel bir seçim olacaktır.

ps: Özellikle sonraki kitabı dört gözle beklediğimi söyleyebilirim çünkü kitap umursamaz Leo ve takılmaktan hoşlanıp birlikteliği düşünmeyen Callie hakkında. Callie'nin de yaşadıkları aslında Leo'yu etkiliyor. Oradan da güzel bir hikaye çıkacağını düşünüyorum.