Raintree: Inferno - Linda Howard Orijinali Kitap Esintisi adresinde.

Linda Howard benim favori yazarlarımdan biri, ne yazsa okurum diyebilirim. Bu sefer üç kitaplık bir serinin ilk kitabını bu usta ellere teslim etmişler. Dante ve Lorna'nın ilişkilerinin anlatıldığı bu ilk Raintree kitabı seri için güzel bir başlangıç. Tek sorun kitabın sonu, oraya geleceğim az sonra.

Raintree mistik güçleri olan bir klan ve ezeli düşmanları da onlara çok benzeyen ama güçlerini kötü bir amaç uğruna kullanan Ansara klanı. Yıllar önce Raintreeler Ansaraları hezimete uğratmışlar ama şimdi güçlerini toplayıp saldırıya hazırlanıyorlar.

Dante klan lideri, aynı zamanda bir kumarhanesi de var. Lorna ilk defa orada gözüne takılıyor. Çünkü Lorna hangi oyunu oynarsa oynasın kazanıyor. Hile yapıp yapmadığını çözemeyen Dante, Lorna'yı odasına çağırtıyor ve daha ilk anda aralarında garip bir elektrik oluyor. Lorna'nın psişik güçleri var ve yıllar boyu kendini ucube hissedip durmuş. Tabi aralarındaki bu şey kumarhanedeki yangınla geçiştiriliyor ve Lorna Dante tarafından bir nevi kullanılıyor diyebiliriz.

Yangından kurtulduktan sonra Dante onun gitmesine izin veremiyor ve zihnini kontrol etmeye devam ediyor. Tabi zamanla aralarındaki şey karşı konulamaz bir raddeye geliyor ama Lorna için bu biraz zor oluyor. Ayrıca Dante işlerin sıradan bir yangın olduğunu sanarken birkaç kere daha kendilerine yönelik suikast girişimleriyle olayı geç de olsa sonunda anlıyor. Bu durumlardaki uyarı sisteminin ise Lorna olduğunu çözmesi de iyi oluyor tabi.

Kitabın sonu açık bitiyor. Çiftimiz açısından bir sorun yok ama nihayet Ansaraların Raintree'nin Sığınak'ına saldırmaya karar verdiklerini anlayıp arabaya atlıyor, onun ardından geride kalmak istemeyen Lorna da başka bir arabaya atlıyor ve kitap bitiyor. Böyle de biter mi diyorsunuz ama bitiyor.

Serinin devam maceralarını haziran ve temmuzda öğreneceğiz. İkinci kitapta asıl Raintree arkadaşımız, Dante'nin kardeşi Gideon. Üçüncü kitap da kız kardeş Mercy ile geçiyor. Bize de beklemek düşüyor.