Biz Evleniyoruz  - Tuğba Şabanoğlu, Julia Quinn Yorumun tamamı Kitap Esintisi adresinde.

Bridgerton ailesinin son kardeşinin hikayesine geldik ve o da bitti. Yine çok sevdiğim serilerden birinin sonuna geldiğimizden garip bir burukluk yaşadığımı belirtmem gerek. Gregory ile biz o daha çooook küçükken tanışmıştık. Hatırlarsanız Duke and I kitabında Hyacinth ile durmadan birbirlerini kovalayan, birbirlerini sinir etmek için yarışan iki kardeştiler. Geçen kitap Hyacinth'in büyümesini görüp onu da evlendirmiştik. Şimdi ise evin en küçük erkeğinin hikayesinde sıra.

Gregory aşkı bulacağına inanan bir karakter. Nasıl inanmasın, bütün ailesi aşk evliliği yapmış değil mi? Gregory de vurulacağı kızı beklemekte. Anthony ve Kate'in partisinde de o vurulmayı yaşıyor: Hermione Watson'a. Ama Hermione'nin kalbi başkasındadır, etrafındaki erkeklerle pek ilgilenmemektedir. Lucy ise Hermione'nin en yakın arkadaşıdır ve kız kardeşi gibi gördüğü Hermione'nin aşk uğruna bir katiple evlenmesini doğru bulmamaktadır ve Gregory'e yardım edip bu durumu değiştirmek istemektedir.

Ama Lucy aşık olana kadar aşkın ne denli güçlü bir şey olduğunu bilmediğinden büyük konuşur burada. Gregory'e yardım ettikçe aslında ne kadar hoş bir adam olduğunu düşünüp ondan etkilenir. Gregory de Hermione'yi aşık olduğundan o kadar emin olmasına rağmen Lucy hakkında garip fikirlere kapılır. Hermione ise kalbini Lucy'nin abisine kaptırınca (skandal yaratacak bir şekilde) Gregory bozulur, sinirlenir. Ama sonra fark eder ki o kadar da etkilenmemektedir bu durumdan.

Lucy ise yıllardır nişanlı gibi bir şeydir. Çocukluğunu evleneceği adamın Lord Haselby olduğunu bilerek geçirmiştir, çünkü amcası böyle istemiştir. Ama şimdi yavaş yavaş Gregory'e aşık olurken bu durumdan kurtulmak istemesi de normal tabi. Gregory de aslında Lucy'e karşı hissettiklerinden etkilenir, Hermione'de sadece aşık olmanın düşüncesine aşık olmuştur ama Lucy ile böyle değildir. Onu hiçbir şekilde bırakmamaya kararlı olan Gregory, onu evlenme zorunluluğundan da kurtarmaya kararlıdır. Yalnız Lucy'nin de Gregory'nin de bilmediği bir hainlik söz konusudur ve bu yüzden Lucy, Lord Haselby ile evlenmek zorundadır (kendisi her ne kadar erkeklerden hoşlansa da), tüm ailesini korumanın tek yolu budur. Yine de hiçbir şey Gregory'i vazgeçiremeyecektir.

....