Sins & Needles - Karina Halle Yorumun aslını Kitap Esintisi sayfasında bulabilirsiniz.

Sins & Needles kapağını gördüğümde bunu okumalıyım dediğim bir kitaptı. Böyle seksi, adamın hasından bir dövmeci ve umutsuzca ona doğru çekilen bir kız hayal etmiştim konuyu okumadan, ama bir hayli yanıldım. Bu kitapta masum yok denebilir.

Ellie hayatını insanları dolandırıp kimlik değiştirerek geçiren bir kız. Ailesi de aynı onun gibiydi, ailecek soyguna çıkıyorlardı bir zamanlar. Ama bir gece plan ters tepti ve onda büyük bir iz bırakacak şekilde bitti olaylar. Ailesi bunun üzerine kızlarını dayısının yanına gönderdiler ve kendileri devam ettiler. Dayısıyla yaşamaya karar vermişken o lanet lise zamanı geldi bir de. Okulda alay etmeler, laf sokmalar sürekliydi. Bir de aynı onun gibi garipsenen, durmadan alay edilen, şerifin oğlu ve de tam bir goth olan Camden var tabi. Bu iki arıza birbirlerini hemen çekseler de aralarında da bir hayli büyük ve acılı şeyler de geçiyor.

Ellie 19'unda terk ettiği kasabaya 26'sında geri dönüyor ve kaderin garip bir oyunu ile Camden'a rastlıyor. Camden'ı en başta tanıyamıyor, çünkü lisedeki o ezik görünen ama bir o kadar da zeki kişi bir boy pos atmış, kas yapmış ve de acaip seksi bir görünüme bürünmüş. Her ne kadar ondan bir hayli etkilense de içindeki asıl Ellie onunla takılırken dahi onu soyma planları yapıyor. Beni en çok deli eden şey de buydu, araları iyi olsa da çocuğu soymaya kalkışması yani. Ama tam soygun ortasında öyle bir faka basıyor ki kırk yıl geçse böyle bir şey yaşayacağına inanmaz. Camden lisedeki tüm hıncını ondan tam o sırada çıkarmaya karar veriyor ve ben de nasıl yani demeden duramıyorum. Ayrıca Camden'ın başı da belaya gireceğinden ve de Ellie'nin geçmişinden gelen ultra suçlu bir arkadaştan dolayı kitap buradan sonra kovalamacalarla geçiyor.

Peki Camden öfkesi geçmiyor mu? Geçiyor tabi. Asıl öfkesinin nedeninin liseden beri Ellie'yi unutamamasından kaynaklandığını okuyunca içiniz ısınıveriyor. Eh Ellie de ne kadar dayansa da kayıtsız kalamıyor zaten. Yine de bu tip kitaplarda sert ve güçlü karakterleri sevdiğimden Camden'da hala bir çeşit eziklik olması kitabın puanının kırdırıyor bana. Güzel bir kitaptı, hele öyle bir yerde bitti ki tırnakları yememek elde değil. Artık önümüzdeki kitaplara bakacağız.