Angels' Blood - Nalini Singh Bu yorumu Kitap Esintisi sayfasında bulabilirsiniz.


Lonca Avcısı Elena'nın başından geçenlerin anlatıldığı çok satan ve de çok sevilen bir seri nihayet bize de ulaştı. Her ne kadar yayınevi bu kitabı çıkarmak için bizi çok bekletmiş olsa da, kabulümüz.

Elena Deveraux, melek efendilerinden kaçan vampirleri avlamakla görevli doğuştan bir avcı. Bir gün baş melek Rafael tarafından farklı bir iş için tutulduğunda işler karışıyor. Elena'dan başka bir baş meleğin izini sürmesini istiyor. Bu baş melek ise kafayı bozmuş, kan içmeye ve öldürmeye can atan bir şeye dönüşmüş. Rafael her ne kadar Elena'nın emirlerini sorgulamasını, ona kafa tutmasını başlarda kabul edilemez bulsa da zaman geçtikçe bu küçük şeylerden hoşlandığını fark ediyor.

İşin ilginç yanı zaman geçtikçe Rafael'in de insana dönüşmesi. Daha geç iyileşmesi, daha çok insancıl düşünmesi onu da çok şaşırtıyor. Aslında etrafından gelen Elena'yı yok etme düşünceleri de var, zayıflık olarak görülen Elena'nın ölümünü zaten birçok kişi daha istiyor ama Rafael bu karara bir türlü hoş bakamıyor.

Eğer kitabı okumayı düşünüyorsanız bu paragrafı atlayın. Elena da zamanlarını Rafael ile geçirmeye başladıkça ondan aşırı derecede etkilendiğini fark ediyor, zaten bir yerde de ikisi için ipler kopuyor. Sonrasında katil baş melek Uram'ın peşine düştükleri koşuşturmaca bir hayli ölümcül bir biçimde sonlanıyor. Her ikisi de ölümcül yaralar alıyor, Elena tam anlamıyla ölümün kıyısına gelmişken Rafael onun ölmesine izin veremeyeceğini anlıyor ve sadece mitolojide geçen bir yöntemle Elena'yı dönüştürüyor. Elena tam bir yıllık bir komaya giriyor ve en sonunda gözlerini açtığında sırtında fazladan ağırlıklar var, siz anlayın gerisini.

Kitap bir hayli akıcı. Karakterlerdeki ilişkiler de, Elena'nın sert kadınlığı, Rafael'in değişimi ve kurgudaki kötü karakter sizi kitap boyunca uyanık tutuyor. Kitap sonraki maceranın ne olacağını çıtlatarak bitiyor. Sanırım bu sefer de kafayı tamamiyle sıyırmakta olan en kadim baş melek ile uğraşılacak. Kadın, ölüleri mezarlarından kaldırıp ordu oluşturmaya başlamış. Sonraki kitapta da dolu dolu bir aksiyon ile iki ana kahramanın ilişkilerin doluluğunu yaşayacağımızı ümit ediyorum.