One Grave at a Time - Jeaniene Frost Bu kitap hakkında pek bir şey yazmayı düşünmüyorum. Neden? Şöyle açıklamak gerekirse bu serinin ilk kitaplarındaki havanın yavaştan kaybolmaya başladığını - önceki kitaplarda belliydi - rahatlıkla fark etmiş olmam. Bones ve Cat çok sevdiğim bir çift, hatta Bones'u tek olarak ele alırsak kompozisyon yazarım. Ama bu ikiliyi ne kadar sevsem de kitap bana bazı yerlerde çok durağan geldi.

Konu da mesela pek çekmedi beni. "Çoktan ölmüş bir katili mezarına nasıl gönderirsiniz?" gibi bir arka kapak yazısı beni meraklandırdı yani ne yalan söyleyeyim. Ama sonra psikopat engizisyoncu bir hayalet olduğu ortaya çıkınca pek de sarmadı beni diyebilirim. Gözüm Gregory olaylarını felan aradı, ya da ne bileyim o ilk kitaptaki heyecanları felan.

Kitaptaki yenilik tabi Cat'in amcası Don'un hayalet olarak geri dönmesi, gerçi bir önceki kitapta bunu anlıyordunuz. Onun yerine gelen yeni müdür ise tam bir hasta, arızalı, aptal bir şey. İleriki kitaplarda başlarını ağrıtacak bizimkilerin.

Bir de şu Ian'ı da eversek dedim kitapta, zavallım tek tabanca o kaldı. Daha Vlad'ı okumadım ama o da yorumlardan anladığım kadarıyla istenen tatmini vermiyor. O da biraz bekleyecek demek ki.

4 veremedim, olmadı. 4 verdiğim kitaplara Bones bile yaklaştıramadı.