On Dublin Street (On Dublin Street, #1) - Samantha Young Bu yorumu Kitap Esintisi sayfasında bulabilirsiniz.

Samantha Young ile tanışmamız güzel bir kitapla oldu. Her ne kadar erotik romans olarak dillendirilse de kitapta bundan çok daha fazlası var. 14 yaşında ailesini bir trafik kazasında kaybeden Jocelyn "Joss", 8 yıldır bütün acısını ve üzüntüsünü içine gömmüş, geçmişteki kaybıyla bir türlü yüzleşemeyen bir kız. İskoçya'nın başkenti Edinburgh'te üniversiteyi okumuş bitirmiş ve üniversite yılları boyunca kimseyi hayatına sokmamış, en yakın arkadaşını bile tam olarak tanımamaktadır. Ama bütün bu işler, oda arkadaşı ve en yakın arkadaşının Londra'ya gidip Joss'un da kendisine yeni bir ev arkadaşı bulmak için yaşadığı yeri değiştirmesiyle alt üst olur. Yeni ev arkadaşı Ellie'nin abisi Braden onu bir hayli etkiler, uzun bir süre kendine itiraf etmekten bile çekinir ama elektrik ortadadır. Ve Braden ona bir teklifle geldiğinde karşı koymadan edemez.
Aralarındaki ilişki yararlı arkadaşlıktan (friends with benefits) öteye geçmeye başladığında Joss paniğe kapılır, tüm kapıları kapamaya çalışır ama Braden çoktan içeri sızmıştır. Ama ilişkileri birçok badire atlatacaktır ve bunların çoğunun sorumlusu da paniğe kapılıp her şeyi mahvetmeye yaklaştıran Joss olacaktır. Ama ne zaman Ellie'de tümör bulunur, o zaman hepten kendini kaybeder ve bütün bunların sorumlusunun kendi olduğunu sanıp Braden ile işleri iyice çıkmaza sokar.

Kitap bence gayet güzeldi. Joss'un geçmişinin getirdiği yük, karakterindeki bozuklu, Ellie'nin rahatsızlığı ve de onun için duyduğu korku kitabı bir hayli zenginleştiriyor. Yazarın 26 yaşında İskoç bir genç kadın olduğunu öğrenince de şaşırdım açıkçası. Bu ilk erotik denemesi olsa da gayet güzel kotarmış bence. Joss'un geçmişini okurken birçok defa gözlerimi sulandırdı, bazen acısını beraber yaşadık ama neyse ki sonunda bizi mutlu mesut bıraktı yazar. Beklediğimden iyi çıkan kitaplardandı.