Lanetliler Sirki (Anita Blake Vampir Avcısı, #3)   - Laurell K. Hamilton Bu yorumu Kitap Esintisi sayfasında bulabilirsiniz.

Anita’nın bu kitabı daha aksiyonluydu. Kitapta asıl olay şehrin efendisini tahtından indirmeye çalışan çok güçlü bir milyon yaşındaki vampir ve onun bunu elde etmek için Anita’ya karşı oynadığı oyunlar. Her şey vampir saldırılarıyla başlıyor, şehirde bir başvampir olduğundan şüpheleniyorlar ve de haklılar. Onlar ortaya atılmış minik ipuçlarının peşinden koşarken Richard adlı kurt adam ile de tanışıyor JC sayesinde. Anita onu en başta insan sandı ama kitabın sonunda öyle olmadığını öğrendi. Richard ile çıkmalar, gülüşmeler felan hoşuma gitmedi, nedense sevmedim Richard’ı. Sounçta JC’nin köpeği işte.

Bu kitabın sonlarında da Anita beni şaşırttı, daha ne kadar şaşırırım bilmiyorum. JC ve güçlü vampirler arasındaki savaşta az kalsın ölüyordu. JC 3 işareti tamamladı ama 4. işareti başka bir vampir yerleştirmiş oldu ve onun insan kölesi oldu o kader anında. Ama neyse ki özgür iradesi olan cinsinden olduğundan yine her yeri kan gölüne çevirdi bizim hatun. Neredeyse de ölüyordu. Üzerinde artık hiçbir işaret kalmadığına göre ileride ne olacak, JC’ye ne zaman yenilecek merak ediyorum.