Arzuların Esiri (Immortals After Dark, #1) - Kresley Cole Bence bir seri için güzel bir başlangıçtı. O kadar akıcı yazılmış ki dün öylesine elime aldığım kitap bugün bitmiş bir şekilde yanımda duruyor. Yazarın yarattığı karakterler çok hoşuma gitti. Lykae kralı ve de ürkek, minik Emma'nın eşleşmeleri ve böylece ikisinin yavaş yavaş birbirlerine bağlanması kitabın temasıydı diyebiliriz. Lykae kralı olan Lachlain (evet kendisi İskoç) 150 yıldır vampir sürüsünün onu hapsettiği cehennem gibi bir yerde ölüp ölüp diriliyordu. Ne zaman ki yukarıdan Emma'nın kokusunu aldı, işte o zaman kendini oradan kaçıp eşinin peşine düşmesi için cesaretlendirdi. Onu bulduğunda onun vampir olduğunu görünce de yıkıldı neredeyse. Ama bilmediği şey Emma'nın yarı vampir yarı Valkyrie olduğuydu. Küçük Emma'nın yapacağı şeylere hiç de hazır değildi.

Not: Bu arada o Valkyrieler nedir öyle? Gün içinde içip içip kafayı buluyorlarmış gibi geziniyorlar. Lachlain bile deli bunlar diyor, gayet şaşırıyor. Bence de kafadan kontaklar.

Not 2: Yazar bu kitapta eş olduklarını öğrendiğimiz Garreth ve Lucia'yı neden teee 8. kitapta anlatıyor? Yazarda Valkyrie'lik mi var nedir? Neyse, seriye devam edeceğimden pek de sorun olmamalı.