Immortal Rider - Larissa Ione Eveeeet... İkinci kitap bitmiş bulunuyor. Arik ve Limos'u baz alsa da kitap, bir sürü yan olay ve yan karakter de işin içinde. Kitap Arik'in Limos'u bir partide öpmesi ve anında yer altındaki bir zindana kapatılmasıyla başlıyor. Limos donmuş bir halde bakakalıyor ardından. Garibim Arik ise bir ay boyunca berbat işkencelere maruz kalıyor. Bu süreç içinde de Limos onu oradan kurtarmaya çalışıyor. Nihayetinde Alex Pestilence'in yardımı ile (tabi ruhunu da kendine bağlıyor bu arada çakaaal) bulunduğu yerden çıkıyor ve Limos ile Kynan onu oradan kurtarıyorlar. Ama Arik kafayı tam toparlayamadığından uzun süre kendini zindanda sanıyor ve Limos'a inanmıyor.

Olaylar ilerlerken Limos'un binlerce yıldır kardeşlerinden sakladığı bir sırrı olduğunu öğreniyoruz, hatta birden fazla. Pestilence de bunu şantaj yapmak için kullanıyor ve bu yüzden Aegis ajanları yanlış bir bilgiyle bir plan yapıyorlar. Bu plan da Aegis ajanı olan Regan'ı Thanatos'tan hamile bırakmak. O kısımdan bahsetmeyeceğim hiç, zaten burada başlayan bu Regan-Than olayı üçüncü kitabın iskeletini oluşturuyor.

Gelelim Limos ve Arik'e. Limos uzuuuun bir süre önce Satan ile nişanlandığından hiçbir şekilde erkeklerle ilişkisi olmayan bir bakire olarak hayatını sürdürmekteydi. Belinde taktığı bekaret kemeri uzuvlarını seven her erkeği kendinden uzak tutacak bıçaklarla dolu. Kemeri sadece kocası çıkarabileceğinden yıllardır da sabit bir şekilde duruyor. Arik bunun üzerine Limos ile evlenmeye karar veriyor ve gayet güzel giden düğün Pestilence'ın gelmesiyle boka sarıyor ve Limos'un bütün sırları açığa çıkıyor. Ares ve Than bir hayli sinirleniyorlar (bu sırlar neymiş derseniz açın okuyun). Ve Arik Satan'ın öfkesini bir anda durdurmak için Limos'un bekaretini almak zorunda kalıyor. Düğünün ardından da araları limoni oluyor biraz. Limos ve Arik tüm kalpleriyle birbirlerine güvenmeyi öğreniyorlar ama zaman alıyor biraz.

Genel bir özet verdim böylece. Kitap da hoşuma gitti, kimi yerlerde artık bunalsam da sonlara doğru daha da güzelleşti kitap. Şu an Than ve Regan arasında işlerin nasıl olduğunu feci derecede merak ediyorum, bu da demek oluyor ki gelsin Lethal Rider.