Kanlı Kemikler (Anita Blake Vampir Avcısı, #5) - Laurell K. Hamilton Bu yorumu Kitap Esintisi sayfasında bulabilirsiniz.

Bu kitapta ve aslında serinin genelinde beni rahatsız eden birkaç şey var. Birincisi, Anita'nın gittiği gibi katili tahmin etmesi, yani tamam türünü bulsun da, seri katil bir vampiri nasıl tahmin edersin anlamadım. Her defasında böyle.

İkincisi yıllardır öldürülemeyen garip yaratıkların hep Anita tarafından öldürülmesi. Ya da bir şekil yok olmaları işte. Kimse yüzyıllarca bu kitaptaki canavarla yüzleşememiş, Anita yanlışlıkla İskoç canavarını salıveriyor ve sonra da biraz yardım almış olsa da onu yok ediyor. Her kitapta böyle dişli rakipleri kolay lokmaymış gibi yutuyor.

Kitabı pek anlatmama gerek yok, bu kitapta Richard fazla yoktu işte orası en güzel kısmıydı :P Ben hala Anita ve erkeklerini merak ettiğimden devam ediyorum sanırım, yoksa diğer kurgusu beni o kadar çekmiyor gibi. Türevlerini çok gördüğümden olabilir. Neyse gelelim konuya: Zombi diriltmek için başka şehre giden Anita orada müşterinin çok farklı bir amacı olduğunu öğrenecektir. Yüzyıllardır cesetler tarafından toprak altında tutulan şeyi zombi dirilterek uyandırmasını istiyor aslında gizliden. Anita da yanlışlıkla yapıyor, yanlışlık da şu: 3 tane diriltecekken bütün mezarlığı diriltiyor. Tabi burada o şehrin vampir efendisinin de payı var. Yer altındaki o yaratığı kanı için istiyor aslında ve güzelce kandırıyor Anita ve JC takımını.

İşler karışık oralarda, pek sevmediğimden anlatmayacağım. Sonuçta Anita yine hepsinin hakkından geliyor, vampirlerin yanmalarını sağlıyor. Yaratığı dediğim gibi yardımla yok ediyor, nedense bana kolay geliyor. İşte böyle bir kitabın devamını da Richard'ın kızı kaybettiğini görmek için okuyacağım.