Beni Seç (The Selection, #1) - Kiera Cass,  Derya İmer Aydınlık Yorumun orijinali Kitap Esintisi sayfasında.

Beni Seç, uzun zamandır okumak istediğim bir romandı. Aslında itiraf ediyorum, kapağı görmem yetmişti zaten :D Kitap tam tahmin ettiğim gibi rahat okunan, konusu artık biraz tanıdıklaşmaya başlayan, akıcı bir kitaptı.

Karakterimiz America Singer (tek kötü yanı bu neredeyse: isim olmamış, yarışma ismi gibi) prens Maxon'un kendisine eş seçeceği bir Seçim yarışına giriyor ve diğer kızlarla başa çıkıp, Maxon'un aslında hiç de düşündüğü gibi biri olmadığını keşfediyor. Saray züppesi, ukala, burnu havada biri olarak düşündüğü Maxon, aslında bunların tam tersi ve bir hayli de düşünceli bir karakter. Tabi America bu durum karşısında çıkmaza düşüyor: Kalbini yeni tanıştığı Maxon'a mı verecek, yoksa seçime gelmeden önce arkasında bıraktığı Aspen'e geri mi dönecek?

Toplumdaki asiler de sarayın bir hayli başını ağrıtmakta ve Seçim'deki kızlar için de saray aslında bir hayli tehlikeli bir yer. Birkaç heyecanlı badire atlatmıyorlar değil. Zaman ilerledikçe, kızların sayısı azalmaya başlıyor ve en sonunda Maxon, kızların sayısını 6'ya düşürerek olayın "Elit" isimli kısmına geliyorlar ama burası ikinci kitabın konusu. İlk gördüğü anda prensi tekmeleyen, ona bağıran çağıran, eleneceğini bilen ve arkadaşı kalma düşüncesiyle devam eden America ve diğer kızlardan çok daha farklı ve bir nevi sevimli olan bu kıza kapılan Maxon arasında neler neler yaşanacak, Aspen bu ikilinin arasında girecek mi merak ediyorum. Sizde bu konuda merak içindeyseniz beklemeniz gereken, yani yurt dışında çıkacağı tarih ise 23 Nisan.